hello@fluffyoak.cz

Připravte si kuchyni na podzimní vyvařování!

Léto už je definitivně za námi, ale i podzim může být příjemné období! Stačí se uchýlit do kuchyně a vařit, péct a vůbec si užívat. Aby vaše vařící maratóny probíhaly poklidně, udělejte si pořádek.

Koření, základ vaření

Máte v šuplíku hala bala naházené desítky balíčků s kořením? Není pak divu, že se v nich těžko hledá to správné. Celý šuplík přemístěte na stůl a bez váhání vyházejte vše, co je staré, podivné nebo jednoduše prošlé. (I já jsem našla balíček pepře, který expiroval v minulém tisíciletí, tak se neděste!) Investujte desítky do skleniček nebo můžete upcyklovat sklenky od marmelády, dětských výživ nebo třeba kaparů. Kdo říká, že musíte mít v poličkách dvacet stejných nudných skleniček! A teď to nejzábavnější – do sklenek postupně přesypte použitelné koření a popište jej na washi pásku. Barevně můžete rozdělit třeba koření na sladké a slané pokrmy.

Cukr, káva, limonáda

Sypké přísady, zejména pak mouky a rýže, slouží občas jako ubytovna pro nezvané návštěvníky. Pokud i vy bojujete s moly, jediné efektivní řešení je zavřít všechno do sklenic a sáčků. Sklenice můžete pořídit nové nebo využít ty, které byste jinak dávaly do tříděného sběru. A opět - všechno si označte, aby se vám nepletly různé typy mouk.

Pořádek v chladničce musí být!

Všechno, co schováváte do chladničky nebo mrazničky, označte viditelně lístečkem s názvem pokrmu a hlavně datem, dokdy jej musíte spotřebovat. Washi pásky se opět hodí k barevnému kódování – jednoduše takhle rozlišíte maso, zeleninu nebo sladká jídla.
A tip na závěr: na ledničku si přilípněte papír se seznamem potravin, které byste měli co nejdříve zpracovat a spotřebovat. Už nikdy pak nebudete muset lovit cuketu pokrytou plísní, která se schovává za skleničkou oliv.

Washi pásky a nálepky najdete na našem shopu!

Autor článku: Dita Eckhardtová