hello@fluffyoak.cz

BALL® MASON JAR

Na eshopu máme vytoužené Ball® mason jars. V tomto příspěvku vám chci představit, jaké typy nám přišly a jak je můžete kombinovat.

Ball® mason jar sklenice jsou originální zavařovací sklenice pocházející z Ameriky. Právě v USA, kde John Landis Mason vynalezl speciální dvojité víčko a nechal si jej patentovat roku 1858, jsou velmi oblíbené. Nejznámější originální mason jars jsou vyráběny pod značkou Ball®. Díky jejich retro vzhledu jsou velkou inspirací mezi bloggery, food bloggery či DIY blogy.
Sklenice jsou velmi populární na svatebních candy barech, párty a oslavách.

Kromě drinking jar sklenice má každá dvojité víčko.

První typ Ball® mason jar je mason sklenice 475ml bez ucha s dvojitým víčkem. Víčko je BPA Free - tedy neobsahuje zdraví škodlivý úhlovodík Bisfenol A. Ve sklenici samozřejmě můžete zavařovat různé dobroty.

Druhý typ je mason drinking sklenice také o objemu 475ml s uchem. Sklenice slouží pouze k pití, tedy není zavařovací a její součástí není dvojité víčko. Sklenice je vhodná na teplé nápoje, takže si do ní můžete udělat klidně čaj.

Sklenice mason jar 475ml má dokonce po bocích i naznačené mililitry a ze zadu je embosovaná.

Další typy jsou ozdobné zavařovací Ball® mason jar sklenice o objemech 350ml a 240ml. Obě sklenice mají dvojité ozdobné víčko. Jsou určeny k zavařování a dokonce i na mražení potravin, které si tak pomocí Ball® sklenic můžete v mrazničce dobře zorganizovat.

Na obrázku jsou dvojitá víčka. Na sklenici položíte víčko s těsnící gumičkou a pak zašroubujete druhým dílem víčka.

Díky tomu, že všechny Ball® mason jar sklenice mají stejný průměr otvoru, tak na ně sedí Daisy víčko.

Víčko rázem vytvoří z "obyčejné zavařovačky" krásnou sklenici na pití, a pak už ji jen ozdobíte papírovým brčkem.

Doufám, že jste z těchto sklenic nadšení tak jako já!

Nejenom, že jsou skvělé pro zavařování, na pití, ale také si do nich můžete dělat různé dobroty, balit svačiny na cesty a mít z nich radost .))

Hezký den.
Veronika