hello@fluffyoak.cz

Back to school – Zorganizujte se v září

Léto je pomalu za námi a obchody se začínají plnit sešity, aktovkami a školní atmosférou. I pro dospělé je září časem, kdy se začnou po odpočinkovém létu znovu soustředit na své pracovní a studijní priority. Tuto pracovní náladu využijte a udělejte si pořádek ve svých věcech.

Papírové nebe, peklo, ráj
Bojujete se zásuvkami plnými účtů, časopisů a výpisů z banky? Roztřiďte své dokumenty a vytvořte pro ně jednoduchý organizační systém. Stačí vám k tomu pro začátek obyčejné obálky nebo desky. Washi pásky povznesou nudnou byrokracii na zábavné kreativní odpoledne!

Všechno své s sebou nosím
Máte v kabelce spoustu elektroniky a nabíjecích kabelů? Washi pásky vám pomohou je označit a jednoduše svázat.
Tip: Půjčuje si váš přítel vaši nabíječku! Polepte ji růžovou páskou – a je v bezpečí před nenechavými prsty :)

Obálková metoda
Divíte se na konci měsíce, kam se rozkutálely peníze? Zaveďte obálkovou metodu našich babiček – a znovuobjevenou americkými finančními guru – a rozdělte si výdaje do obálek. Když vyčerpáte peníze na zmrzlinu už desátého, máte smůlu.

Deník, nebo pracovní poznámky?
Krásné sešity vám rozzáří oči pokaždé, když je otevřete. Na nudné pracovní poradě vás potěší dvojnásob. A proč si nepořídit ještě další sešit, kam si kromě úkolů budete psát i sny?

Na místa, připravit, pozor...
Hledáte klíče třikrát za den? Vyhražte si pro ně jedno místo – a označte si jej páskou, aby bylo uklízení i zábavou. Chcete naučit pořádek i děti? Hračky roztřiďte do krabiček a na každou napište, co má obsahovat. Neumějí ještě číst? Nakreslete obrázek!

Autor článku: Dita Eckhardtová